• Niezwykłe spotkanie

W sobotę 20 kwietnia w naszej szkole w ramach zajęć SKS odbyło się spotkanie z Karoliną Bugdoll- piłkarką ręczną, zawodniczką pierwszoligowego KS Otmęt Krapkowice.

Podczas spotkania Pani Karolina opowiedziała uczestnikom o przebiegu swojej kariery i o swoich sukcesach.Pani Karolina zachęcała uczestników spotkania do realizowania swoich pasji i zainteresowań! Przekonywała, że każdy kto wierzy w swoje marzenia, może osiągnąć wymarzony sukces!Podczas spotkania, odbył się wspólny trening oraz bardzo emocjonujący turniej piłki ręcznej podczas którego nasi uczniowie mieli możliwość rywalizacji z naszym gościem. Uczestnicy w wolnej chwili mogli zadawać pytania dotyczące treningów, przygotowania taktycznego w piłce ręcznej.

• Szkolny rajd na Szyndzielnię

O godzinie 10.00 dotarliśmy autokarem na parking przy wyciągu zdecydowani na piesze podbicie Szyndzielni. Padał delikatny śnieg, a góry były otulone mgłą, co dodawało tajemniczości naszej wyprawie. Szlak był wyzwaniem ze względu na śliskie ścieżki, ale zachwycające widoki zrekompensowały trudy marszu.
            Po dwugodzinnej wspinaczce dotarliśmy do celu.

• Kolejny sportowy sukces!!!!

Dobry występ naszych siatkarek!

W czwartek 11 kwietnia w Jankowicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze gminne mistrzynie do rywalizacji przystąpiły z gospodyniami zawodów, Szkołą Podstawową z Jankowic.Po zaciętej walce zajmujemy II miejsce w powiecie!
            Skład drużyny:
            Milena Jurkowska, Marta Niewrzoł, Helena Serwotka, Julia Piotrowska, Maja Bluszcz, Patrycja Dusza, Nicola Bochenek, Karolina Pojda, Oliwia Depta, Martyna Wojtek, Magdalena Kostka.

• Sukcesy sportowe dziewcząt!

Jedziemy na finał wojewódzki!!!

Czwartkowe (11.04.24r) zwycięstwo naszej drużyny dziewcząt w rybnickim etapie 24 Turnieju o Puchar Tymbarku to nie tylko sukces sportowy, ale także świadectwo pasji, determinacji i współpracy.

Młode zawodniczki w składzie: Piotrowska Milena, Kozłowska Zofia, Kwiecień Hanna, Modzelewska Helena, Modzelewska Honorata, Pilar Karolina, Prus Julia, Syrek Julia, Machulec Alicja i Kuśnierek Lena w pięknym stylu wywalczyły sobie awans do kolejnego etapu Turnieju.

• Nowy parking

Szanowni Państwo

W związku z oddaniem do użytkowania parkingu (wjazd od ul. Radoszowskiej), uprzejmie prosimy o wyłączne parkowanie samochodów podczas dowozu i odbierania dzieci na nowym parkingu.

Pragniemy serdecznie podziękować za włożone starania i budowę parkingu Gminie Gaszowice, Panu Wójtowi Pawłowi Bugdolowi oraz Panu Sołtysowi Mieczysławowi Szymikowi, który od wielu lat angażował się w pozyskanie terenu pod budowę inwestycji.

• Ekoliada

W środę, 3 kwietnia nasi przedszkolacy z grupy "Kotki" wzięli udział w gminnym konkursie ekologicznym. Rywalizowalizacje odbywały się pomiędzy przedszkolakami całej gminy Gaszowice.

• Ogłoszenie

W maju w naszej szkole odbędzie się Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas IV-VIII. Uczniowie otrzymają do rozwiązania test dostosowany poziomem trudności. Test będzie się składał z V części, a w nim zadania sprawdzające wiadomości ze słownictwa, gramatyki, użycia języka w sytuacjach codziennych, czytania ze zrozumieniem oraz kultury krajów anglojęzycznych. Poniżej link do regulaminu, szczegółowe zagadnienia dla poszczególnych klas oraz najważniejsze wiadomości o Wielkiej Brytanii. Zapraszamy do udziału.

• Warsztaty pt. "Jak odżywić mózg i mięśnie nastolatka?"

We wtorek, 26 marca, uczniowie klas 5a, 5b oraz 1b wzięli udział w warsztatach na temat zdrowego odżywiania prowadzonych przez panią dietetyk Agnieszkę Handschuh-Całkę. Uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, szczególnie pod lupę zostały wzięte lubiane przez wszystkich słodycze :) Po części teoretycznej - prezentacji, była oczywiście część praktyczna, podczas której uczniowie samodzielnie przygotowywali zdrowe pralinki, a także koktajle owocowo-warzywne. Na koniec oczywiście wszystkiego można było spróbować i to chyba była najprzyjemniejsza część warsztatów. Mamy nadzieję, że wiedza wyniesiona z warsztatów zostanie z dziećmi na dłużej a przepisy będą wykorzystywane na co dzień.

UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!

Terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych, o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe, na rok szkolny 2024/2025

• Środa 24.04.2024

•   0 lekcja - godz. 7.10 - 7.55