• O szkole

•    Szkoła Podstawowa w Szczerbicach to jedna z czterech podstawówek należących do szkół Gminy Gaszowice. Wraz z przedszkolem tworzą Zespół Szkolno-Przedszkolny. Budynek liczy ponad 60 lat. Zbudowany został z inicjatywy i zaangażowania samych mieszkańców.

Na parterze mieści się gabinet dyrektora szkoły z  sekretariatem, świetlica szkolna z zapleczem kuchennym, przedszkole z kuchnią, pełnowymiarowa sala gimnastyczna, sala edukacji wczesnoszkolnej oraz gabinet pielęgniarki szkolnej. Na piętrze mieści się 5 sal lekcyjnych, w tym pracownia komputerowa, pracownia językowa oraz Zielona Pracownia "Koniczynka" a także gabinet pedagoga szkolnego, biblioteka, pokój nauczycielski i sanitariaty.

W 2022 roku do użytku oddany został nowy segment. W piwnicy znajdują się dwie szatnie oddzielne dla klas I-IV i V-VIII oraz gabinet do zajęć integracji sensorycznej. Na parterze są dwie klasopracownie z gabinetami: pracowania językowa i pracowania multimedialna. Na pierwszym piętrze jest pracowania matematyczna i nowoczesna pracowania chemiczno-fizyczna. Łącznikiem ze starym budynkiem szkolnym jest czytelnia. Na każdym poziomie znajdują się sanitariaty.

Uczniowie uczą się w systemie jednozmianowym. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8.00 a kończą o 16.15.

Oprócz zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla zainteresowanych oferowana jest bogata gama zajęć pozalekcyjnych. W ramach współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej działają w naszej szkole kółka zainteresowań: wokalne, taneczne, teatralne, fotograficzne oraz nauki gry na ukulele. Wielkim zainteresowaniem cieszą się zajęcia sportowe prowadzone w ramach SKS.  Prężnie działa  świetlica szkolna oraz profilaktyczna.

W roku szkolnym 2022/2023 uczęszcza 229 uczniów uczących się w 13 oddziałach. Szkoła zatrudnia 58 pracowników - 38 pracowników pedagogicznych w tym pedagoga specjalnego, psychologa i terapeutę SI.

Przedszkole posiada 4 oddziały, do których uczęszcza 94 przedszkolaków. Przedszkole pracuje od godz.7.00 do 16.00. Na czas pobytu w przedszkolu,  dzieci otrzymują pełne wyżywienie przygotowane w nowoczesnej kuchni.

Sale przedszkola i szkoły  wyposażone są w najnowsze pomoce dydaktyczne, tablice multimedialne i nowoczesne oprogramowanie. Uczniowie chętnie korzystają z sali gimnastycznej, wielofunkcyjnego boiska szkolnego oraz nowoczesnego placu zabaw