• SKO

Nasza Szkoła jest w SKO

Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Od pokoleń zachęcamy uczniów do oszczędzania i zdobywania wiedzy
          z zakresu edukacji finansowej w Polsce.

SKO konto dla ucznia

Na portalu internetowym www.sko.pkobp.pl można oszczędzać swoje pieniądze!. Ponadto dzięki temu portalowi zakładasz swoje wirtualne skarbonki, tworzysz plan oszczędzania. Po zalogowaniu się na swoje konto wybierasz taki kształt i kolor skarbonki, który najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj, że oszczędzanie jest nagradzane. Za określoną sumę pieniędzy otrzymujesz odznaki.

Kochani Rodzice!

Dlaczego warto?

SKO Konto dla Ucznia umożliwia indywidualne gromadzenie i przechowywanie środków pieniężnych przez w wieku 5-13 lat uczestniczące w programie SKO:

• 0 zł za prowadzenie konta
          • 2,50% w skali roku (do kwoty 2500 zł; 0,50% od nadwyżki ponad 2500 zł)
          • Tygodniowa kapitalizacja odsetek
          • Dostęp do serwisu internetowego SKO (atrakcyjnego pod względem graficznym i dźwiękowym oraz dostosowanego do wieku i gustu dziecka) – dla dzieci, członków SKO
          • Możliwość zdobywania wirtualnych odznak
          • Możliwość zakładania wirtualnych skarbonek
          • Narzędzia umożliwiające planowanie oszczędzania

Dostęp do konta jest możliwy również za pośrednictwem serwisu bankowości elektronicznej iPKO (www.ipko.pl) dla uprawnionych Opiekunów SKO oraz przedstawicieli ustawowych (rodziców) albo opiekunów prawnych posiadających w PKO Banku Polskim produkt z usługami bankowości elektronicznej.

Kiedyś pieniądze można było wpłacać i wypłacać tylko u szkolnych opiekunów SKO. Obecnie rodzice sami mogą wpłacać i wypłacać pieniądze z kont dzieci tj. w oddziałach Banku PKO BP lub dokonując przelewu w systemie bankowości elektronicznej na indywidualny rachunek dziecka. Maksymalna kwota wpłaty i wypłaty u opiekuna wynosi 50zł. Natomiast minimalna kwota wpłaty to 1zł. Deklaracja dostępna jest u opiekunów SKO.

Zachęcamy wszystkich do oszczędzania!

Dyżur opiekuna SKO

Wtorek 11:30-11:45

Opiekunki SKO

Małgorzata Witosz i Anna Wojaczek

26 1020 2313 0000 3602 0532 9182 – konto SKO umożliwia zbieranie środków przez dzieci.