• Gminne zawody w piłce nożnej

• W środę 10.05 na boisku typu "Orlik" w Piecach odbyły się gminne zawody piłki nożnej chłopców i dziewczyn grupy starszej i młodszej.Po niezwykle ofiarnych zmaganiach wyłoniono drużyny, które będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych w Lyskach. Do finału w powiecie zakwalifikowały się dziewczyny z grupy mlodszej: Strof Patrycja, Pojda Karolina, Modzelewska Honorata i Karolina, Kwiecień Hanna, Kowalska Zuzanna, Jurkowska Milena, Borkowska Ewa.Grupę straszą reprezentować będą nasi uczniowie: Żydek Nataniel, Ślipek Dawid, Szuła Maksymilian, Skrzypiec Karol, Prus Oliwier, Papierok Wojciech, Papierok Oskar, Nosiadek Fabian, Gembalczyk Szymon, Dziuba Kamil. Życzymy powodzenia na Powiatach ;)

• Mobilne Laboratoria Przyszłości z wizytą w szkole

• 8 maja w szkole pojawiły się Mobilne Laboratoria Przyszłości. Edukatorzy Mobilnych Laboratoriów prowadzili dwugodzinne zajęcia warsztatowe w klasach IV i V. Celem zajęć było propagowanie metody STEAM w procesie dydaktycznym. Metoda ta wykorzystuje naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę, jako sposób na nakierowanie uczniów w ich poszukiwaniach, dialogach i krytycznym myśleniu. Każda klasa uczestniczyła w dwóch rodzajach zajęć. Jedne z nich polegały na kierowaniu robotem według ustalonych reguł oraz rozwiązywaniu zadań matematycznych. Drugi typ zajęć, to konstrukcje z klocków LEGO Spike Prime. Powstałe z klocków roboty wykonywały proste czynności.

Nauka poprzez zabawę, to dobry sposób na propagowanie nauki oraz większe zaangażowanie uczniów w rozwiązywaniu problemów naukowych.

• Poczytaj mi mamo!

• Aby dzieci miały możliwość doświadczenia codziennego kontaktu z książką należy zachęcić dorosłych do czytania. W tym celu zapraszamy Rodziców do czytania dzieciom w trakcie ich pobytu w przedszkolu. Dziękujemy kolejnej odważnej mamie za obecność ;)