• Akcja „Sprzatamy dla Polski”

• 21 kwietnia br. uczniowie oraz przedszkolacy wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Głównym celem tej inicjatywy  było rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.  Dzieci zaopatrzone w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyły w akcji ekologicznej sprzątając tereny zielone w okolicy. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy dzieci były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie.

• Nowe stojaki

• Na naszym placu szkolnym pojawiły się nowe stojaki rowerowe zakupione przez szkołę i Radę Rodziców. Dziękujemy!

• Sprzątanie Świata

• 21 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się Akcja Sprzątania Świata. Nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawiczki i worki, z wielkim zaangażowaniem porządkowały przedszkolne ogródki oraz place zabaw.

Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas udziału w Akcji zaowocuje w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami.

• Mobilny Las

• 18 kwietnia naszą placówkę odwiedził „Mobilny las” wszystkie przedszkolaki oraz klasy I-II uczestniczyły w leśnych warsztatach.

Program warsztatów obejmował:

➔ poznanie świata zwierząt w oparciu o realistyczne sylwetki gatunków - usłyszycie i wytropicie leśnych mieszkańców,

➔poznanie świata grzybów - które można zbierać, a których nie? Które gatunki są trujące, a które chronione?

➔poznanie leśnych owadów i ich znaczącej roli w lesie,

➔poznanie skarbów lasu: co ciekawego jeleniowate pozostawiają w lesie?

➔zabawy i animacje przyrodnicze - sprzątanie lasu, "tańczący ze zwierzętami" czy grzybobranie,

➔niezbędnik leśniczego czyli bez czego leśnik do lasu się nie wybierze!

➔wspólne sadzenie drzewka - z ekologią za pan brat!

• Sukcesy tancerek

• 16.04 br nasze uczennice wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Zator. W kategorii wiekowej grupy zespół Realise zdobył II miejsce, a solistka Nicola Butyłkin I miejsce. Dziewczyny zostały przygotowane przez panią Marzenę Butyłkin z POPP . Gratulujemy!

• Dzień Czekolady

• "Różne są cukierki, dropsy,karmelki,

Kolorowe żelki,każdy by jadł.

Lecz daję słowo, ręczę za to głową,

Że wśród nich KRÓLOWA CZEKOLADA JEST!"

Grupa pszczółek słodko pozdrawia :)

• Śniadanie wielkanocne

• 5 kwietnia wszystkie klasy spotkały się z Kołem Gospodyń Wiejskich podczas śniadania wielkanocnego. "Szczyrbicko Czelodka" umilała ten czas śląskimi przyśpiewkami oraz dzieliła się wiedzą na temat kroszenia jajek, czy wykonywania ozdób świątecznych.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkiego upominku dla wszystkich uczniów szkoły i przedszkola.

Tego dnia uczniowie mogli również wspomóc Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach kupując bukieciki żonkilów w ramach akcji Pola Nadziei.

• Lekcja anatomii

• W miniony wtorek uczniowie klas VII i VIII Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szczerbicach uczestniczyli w niecodziennej lekcji anatomii. Po odpowiednim przygotowaniu teoretycznym oraz wyposażeniu w fartuchy jednorazowe, rękawiczki, narzędzia oraz narządy uczniowie ruszyli do pracy.  Pierwsze cięcia skalpela były wykonane z duszą na ramieniu, ale po chwili…

W trakcie warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali sekcję serca świni i nerki. Sporo radości przysporzyło młodzieży wypreparowanie zastawki serca i piramidy nerkowej oraz włożenie palca do aorty. Z pewnością te zajęcia pozostaną długo w ich pamięci. Być może rośnie nam nowe pokolenie chirurgów?

• Dzień Marchewki

• Dnia 4 kwietnia w naszym przedszkolu dzieci świętowały "Dzień Marchewki". W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane we wszystkich odcieniach koloru pomarańczowego. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewkami i zdrowym odżywianiem. Dzieci wesoło bawiły się przy muzyce, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki a także wykonały piękne prace plastyczne, w których główną rolę "grała" marchewka. W dniu marchewki nie zabrakło również marchewkowego ciasta które wszystkim bardzo smakowała.

• Świąteczna wizyta w muzeum

•         We wtorek 28 marca klasy Ia i II były na wycieczce w Muzeum w Rybniku. Tematem przewodnim wyjazdu były zbliżające się Święta Wielkanocne. W związku z tym na początku uczniowie udali się na lekcję dotyczącą tradycji świątecznych, tych już trochę zapomnianych i tych nadal kultywowanych. Następnie dzieci wykazały się zdolnościami artystycznymi na warsztatach plastycznych zdobiąc świąteczne kurki. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni.