• Rok szkolny 2019/2020- język angielski

• eTwinning w ZSP Szczerbice w roku szkolnym 2019/2020

W bieżacym roku szkolnym nasza szkoła realizuje projekty w języku angielskim i niemieckim.

Projekt "STEMing the Environment. Viable Cities" ma na celu przybliżenie uczniom problemów środowiska naturalnego. W projekcie uczestniczą uczniowie klasy VIa.

Nasi partnerzy oraz wspólne logo projektu

Uczniowie stworzyli swoje avatary za pomocą aplikacji Bitmoji oraz pisali o sobie w języku angielskim

Tydzień kodowania

Tworzenie ebooka za pomocą "Storyjumping" oraz wypełnianie ankiety dotyczącej środowiska

Zuzia i Franek nagrali piosenkę o ratowaniu świata.

Kolejnym etapem było wykonanie prezentacji o recyklingowych mieszkańcach ekologicznego miasta.

STEM-recycle_citizens.pptx

Maks z VIa wykonał ekologiczne miasto z klocków lego (dom z panelami fotowoltanicznymi, park, śmieciarka segregująca odpady, ecologiczne środki transportu)

A oto rezultaty naszej współpracy:

Ebook prezentujący naszą współpracę:

Ebook prezentujący słownictwo ekologiczne przetłumaczone na języki krajów partnerskich:

Ebook prezentujący mieszkańców ekologicznego miasta, stworzonych z odpadów:

Drugi projekt "Christmas fun" związany jest z tradycjami Bożego Narodzenie w krajach europejskich.

Początkiem grudnia uczniowie klas IV-VI wykonali kartki świąteczne, które zostały wysłane do partnerskich szkół.

Końcem grudnia otrzymaliśmy kartki świąteczne wraz z życzeniami ze szkół z Hiszpanii, Grecji, Czech oraz Włoch.

Trzeci z projektów w języku angielskim realizowany jest przez uczniów klasy IIIa wraz z wychowawczynią panią Klaudią Wojaczek pod tytułem "Ethnographic Ornaments". Partnerzy projektu to szkoły z Litwy i Portugalii. Projekt prezentuje dekoracje świąteczne. Poniżej świąteczna dekoracja drzwi sali lekcyjnej w naszej szkole.

17 marca nasza szkoła otrzymała odznakę "Szkoła eTwinning"

Piszemy o tym wydarzeniu na łamach gazetki lokalnej "Informator Gminny", wydanie 3/2020.