• Rok szkolny 2019/2020-język niemiecki

• PROJEKTY ETWINNING Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie ZSP w Szczerbicach uczestniczą w dwóch projektach eTwinning z języka niemieckiego.

Pierwszy z nich to „Deutsch verbindet Europa”, realizowany ze szkołami Städtische Gesamtschule w miejscowości Rheda-Weidenbrück w Niemczech oraz OS Kuzma na Słowenii. Ma on na celu nie tylko rozwijanie kompetencji językowych, ale również przybliżenie uczniom życia w Europie, zaprezentowanie szkół oraz wymianę korespondencji. Projekt obejmuje również wymianę kartek świątecznych, nagranie filmików dotyczących różnych tematów a także wideokonferencję, na którą z niecierpliwością czekamy.

Drugi projekt nosi tytuł „Brief-Partnerschaften” a zaangażowane w niego są następujące szkoły: Collège Gérard de Nerval z Francji oraz Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi z Turcji. Uczestnicy przede wszystkim wymieniają się listami na różnorodne tematy dnia codziennego, prezentują swoje okolice w formie filmów, a także wymieniają się doświadczeniami na temat technik uczenia się języka niemieckiego. Projekt zakłada również spotkanie online.

Prócz zadań zaplanowanych na początku roku szkolnego, udało nam się zrealizować wiele dodatkowych działań. W grudniu nasi uczniowie zaprezentowali większość aktywności z języka niemieckiego w formie scenki teatralnej połączonej z prezentacją multimedialną oraz pozdrowieniami nagranymi przez wszystkie szkoły współpracujące z nami w ramach eTwinning z języka niemieckiego.

Przed nami jeszcze wiele ciekawych działań