• Dzień Łamigłowek i Składanek

• Rozwiązywanie zagadek logicznych to świetna zabawa, łamigłówki i zagadki rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię, uczą myślenia. Uczniowie między innymi rozwiązywali zagadki, sudoku oraz krzyżówki.

Na świecie „Dzień Łamigłówek i Składanek” obchodzony jest 29 stycznia. Ostatnio w naszej szkole podczas przerw oraz w świetlicy szkolnej uczniowie przekonali się, że rozwiązywanie łamigłówek to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu.

• Lektura z pudełka

• Tuż przed feriami, 13 stycznia uczniowie klasy Vb podsumowali omawianie lektury „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa, realizując projekt edukacyjny: „lektura z pudełka”. Uczniowie mieli za zadanie umieścić w tekturowym pudełku przedmioty kojarzące się im z miejscami, bohaterami i fabułą przeczytanej powieści. Pracując w dwóch zespołach, piątoklasiści wykazali się szczegółową wiedzą o świecie przedstawionym w lekturze oraz niezwykłą kreatywnością i talentem.  W swoje dzieło włożyli mnóstwo serca i zaangażowania.

• Briefe vom Weihnachtsmann und Christkind (listy od Mikołaja i Dzieciątka)

• Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas 4, 5, 7 i 8 pisali listy w języku niemieckim do św. Mikołaja i do Dzieciątka, w których zawarli swoje świąteczne życzenia. Listy zostały wysłane do Engelskirchen oraz Himmelpfort i niedawno uczniowie otrzymali odpowiedź! Mamy nadzieję, że wszystkie życzenia zostały spełnione :)

• II Turniej Układania Kostki Rubika

• Czy wiesz, że istnieje 43 tryliony (43 252 003 274 489 856 000) –możliwych kombinacji ułożeń Kostki Rubika.

Dla uczniów, których ta ilość nie przeraża zorganizowano w środę 11.01.23r  II Turniej Układania tej pasjonującej zabawki.

Głównym celem naszego świetlicowego Turnieju było poszerzenie wyobraźni przestrzennej,  logicznego i analitycznego myślenia,  jeszcze większego rozpropagowania tego pięknego hobby oraz pokazania uczniom,  że gry logiczne w połączeniu z elementem rywalizacji mogą być świetną alternatywą na spędzanie wolnego czasu.

W konkursie startowali uczniowie w dwóch kategoriach:  Zaawansowanej – ułożenie całej kostki 3x3, oraz Początkującej -  ułożenie jednej ścianki. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu.  Uczestnikom zawodów pięciokrotnie dokonano pomiaru czasów, a po zakończonych zmaganiach została wyliczona średnia z trzech najlepszych ułożeń.  Na podstawie tych rezultatów wyłoniono zwycięzców turnieju.

Najszybszym speedcuberem w naszej szkole po raz kolejny okazał się Kamil Niemczyk z klasy VIIIb, który uzyskał najlepszą średnią z trzech ułożeń (39,58s) oraz najlepszy rezultat w singlu  (pojedynczym ułożeniu kostki) – 27,80s.

II miejsce – Wiktor Honkisz II

III miejsce - Szymon Gembalczyk VIIIb

W kategorii „Początkujących” (jedna ścianka)

I miejsce - Sebastian Krótki  IVb

II miejsce – Radosław Krótki VI

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji.

Zwycięzcy  uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

• Dyskoteka szkolna

• 11 stycznia odbyła się szkolna dyskoteka, na której bawili się młodsi i starsi, a o dobrą zabawę zadbali uczniowie klas ósmych.

• Żywa lekcja historii

•

Dnia 9 stycznia odbyła się "Żywa lekcja historii" prowadzona przez Pana Krzysztofa Banasia ze Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej i miłośnika militariów. Temat lekcji to "Uzbrojenie I i II wojny światowej". Była to ciekawa lekcja historii, w trakcie której uczniowie mogli przymierzyć hełmy i czapki wojskowe oraz "chwycić za broń".