• Udział naszych uczniów w gali finałowej konkursu „Spaß – fun – diversión”

• W dniu dzisiejszym w Katowicach odbyła się gala finałowa konkursu „Spaß – fun – diversión” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs ten trwa cały rok kalendarzowy i składa się z pięciu oddzielnych konkursów:

1. Zając, jajko i co więcej?

2. Mamo! To dla Ciebie!

3. Języki obce – po co? na co? Dlaczego?

4. Ach te wakacje…

5. Nie tylko bombka i choinka!

Całość kończy się uroczystą galą, na której finaliści prezentują swoją pracę w języku, w którym praca została wykonana (może to być język niemiecki, angielski lub hiszpański).

W dzisiejszej gali wzięło udział troje naszych uczniów: Ewa Borkowska z kl. 5B, Karolina Sodzawiczny z kl. 2 oraz Wiktor Honkisz z klasy 2. Ewa przedstawiała kartkę, którą przygotowała na konkurs „Mamo! To dla Ciebie!”, Karolina kartkę świąteczną, a Wiktor plakat prezentujący, jak spędził wakacje. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów!