• KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS IV - VIII

• 3 marca Międzynarodowy Dzień Pisarzy nasza szkoła uczciła konkursem recytatorskim klas IV – VIII. Konkurs zatytułowany słowami poetki „Niektórzy lubią poezję…” poświęcony był w całości patronce roku 2023 Wisławie Szymborskiej.

Dlatego na początku wysłuchaliśmy pięknego wykonania piosenki „Nic dwa razy…” Następnie konferansjerzy przybliżyli zebranym uczniom klas IV – VIII życie i twórczość Noblistki. Zaprezentowano ugruntowane w kulturze literatury polskiej złote myśli autorki, by wreszcie oddać głos recytatorom.

Jury konkursowe miało dylemat w wyborze laureata, ostatecznie zwycięzcami zostali:

I miejsce: Ewa Borkowska i Matylda Kurpanik

II miejsce: Laura Salamon i Radosław Krótki